12. 05. 2024

Przez cały tydzień trwa nowenna do Ducha Św. Zachęcamy wszystkich wiernych do wzywania Ducha Św. w swoich codziennych modlitwach.
W poniedziałek w dzień fatimski po mszy św. będzie procesja z figurą NMP z Fatimy wokół kościoła.

Zapraszamy na:

- nabożeństwa majowe codziennie o 17:30 /w niedziele i święta o 16:00/

- Apele Jasnogórskie codziennie o 21:00 przy kapliczce.

1. Środa

- 7:30        godzinki do św. Józefa

- 17:30      nowenna z prośbami do św. Józefa

- 18:45      krąg biblijny w salce DP

1. Czwartek

- 17:00     spotkanie Dzieci Maryi i zbiórka Ministrantów

1. Piątek

- 7:30        nabożeństwo i msza św. do Miłosierdzia Bożego

- 18:00     Msza św. młodzieżowa i spotkanie młodzieży w klubie Emaus

1. Sobota

- 7:30        godzinki ku czci NMP

- 10:00      spowiedź św. i próba dla dzieci przed uroczystością komunijną

- 19:00      spotkanie dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dzieci

- 20:00    Wigilia Uroczystości Zesłania Ducha Świętego z odnowieniem przyrzeczeń chrztu i bierzmowania

1. Niedziela             Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

- 11:00 i 12:30    msza św. komunijna

- 16:30      msza św. chrzcielna

• Polecamy czasopisma religijne – Gościa Niedzielnego, Małego Gościa – dla dzieci; informator parafialny i inne czasopisma.
  • Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na malowanie wnętrza kościoła. Ofiary na remont prosimy składać na konto parafii podane na stronie internetowej, na zrzutce lub w kancelarii.
  • Zapraszamy do uczestnictwa w 2 Pieszej Pielgrzymce dekanatu Świętochłowice na Jasną Górę od piątku do niedzieli 31 maja-2 czerwca. Zapisy do 15 maja odbywają się poprzez stronę internetową pielgrzymka-swietochlowice.webnode.page Koszt uczestnictwa to 160 zł. Zaliczkę 50 zł wpłacamy w zakrystii. Szczegóły na stronie internetowej.
  • 25 maja udamy się do Brzezia n.Odrą w 88 rocz. śm. s. Dulcissimy, by poprosić o jej rychłą beatyfikację. Siostry serdecznie zapraszają. Zapisy przy stoisku z prasą, cena wyjazdu 50 zł.
  • w dn. 22-23 czerwca /sobota i niedziela/ odbędzie się pielgrzymka na Morawy do źródeł chrzcielnych naszego narodu. Odwiedzimy Ołomuniec, Velehrad – miejsce misji św. Cyryla i Metodego, Austerlitz – miejsce bitwy Napoleona i inne ciekawe miejsca. Cena wraz z noclegiem i wyżywieniem 250 zł. Zapisy przyjmujemy przy stoisku z prasą. Zaliczka 50 zł.
  • W środę 22 maja o g. 19:00 będzie kolejne spotkanie rady parafialnej w Domu Parafialnym